Kodėl dažnas vadovas dirba verslui, o ne verslas jam dirba?Vadovavimas, verslo valdymas, žmonių valdymas – daug kam skamba kaip siekiamybė, kaip labai įdomus darbas.yes

Tiesa, darbas įdomus, reikalaujantis tam tikrų savybių (čia nesiplėsime). Pradžioje įkūrus verslą, savininkas pats dirba, daug daro, daug organizuoja. Smagu, kol ateina momentas kai verslas pradeda augti ir tada vadovas paskęsta rutinoje lėkdamas paskui ”degančius” projektus ir šalindamas problemas.  

Atrodo kaip ir kas čia gali būti blogai? Verslas svarbu auga. BET, atsiranda metas, kada reikia teisingai suprasti kaip toliau augti NE DAUGIAU DIRBANT. Nes vienaip ar kitaip para turi tik 24h.

Neretai yra taip, kad augant verslui, vadovas tiesiog pradeda dirbti dar daugiau, ilgėja darbo dienos, atsiranda darbo savaitgaliais ir pan.

Reikėtų suprasti darymas ir progresas čia skiriasi. Jeigu aš daug darau, bet progresas mažas, nereiškia, kad dar daugiau darydamas geriau progresuosiu.. Teisingai? Esmė slypi juk proceso efektyvume.

Dirbant su įmonėmis, kuriant jiems verslo valdymą lengvinačius sprendimus (Verslo Valdymo Sistemas VVS), pradžioje susiduriame su gana keistu požiūriu. Įmonių savininkai verslo augimą sprendžia dažniausiai tiesiog žmonių didinimu, nesigilindami, kad atsiradus didesniam žmonių kiekiui, pats aparatas ”sunkėja”, o savininkui darbo dar padidėja – parodaksalu, bet dauguma vadovų sutinka dar labiau ”lenkti kuprą”, galvodami, kad tokia jau ”verslininko dalia”.

Šiaip, žiūrint plačiau, žinoma verslui augti reikalingi žmonės, jie turėtų įmonėje kurti pridėtinę vertę ir prisiimti atsakomybę. Bet dažnai gaunasi, kad yra keli kurie tempia verslą ir atsakomybės tarp darbuotojų yra labai netolygiai pasiskirstę.

TAI KĄ DARYTI? KUR YRA ATSAKYMAS?

Gal ir tiek paskaičius jau pasipiršo atsakymas savaime?smiley Jeigu ne, pasakysime, kad sprendimas yra verslo procesų efektyvinimas ir automatizavimas!

Žinome, kad įmonės veikla susideda iš procesų, čia slypi visi atsakymai. Išgryninus pagrindinius procesus, galima galvoti kaip juos efektyvinti ir automatizuoti kuriant įmonei VVS (Verslo valdymo sistemą).

Verslo valdymo sistemos pagrindinis tikslas yra nuimti pasikartojančius procesus nuo darbuotojų, atlaisvinti rankas žmonėms, kad jie galėtų padaryti kitus darbus, arba daug lengviau padaryti esamus darbus.

Paprastas pavyzdys : įmonėje dirba 4i vadybininkai kurie sugeba kokybiškai ir efektyviai suvaldyti 12 projektų, reiškia, kad 3is kiekvienas. Daugėjant projektų skaičiui jų efektyvumas iškart krenta, ir atsiradus bent vienam papildomam projektui, jie arba ilgina savo darbo valandas, arba dėl efektyvumo nebuvimo kenčia kiti projektai.

Vadovas, neretai šiuo atveju puola ieškoti papildomo resurso - vadybininko, verslas auga, projektų daugėja - reikia žmonių! Kaštų išlaidos jau prasideda nuo paieškos pradžios, atranka, tada įdarbinimo procedūros, tada darbo vietos įrengimas, tada apmokymai, tada bandomasis laikotarpis.. žodžiu visam procesui ”sueina” daug pinigų ir kas svarbiausia visas procesas užtrunka kelis mėnesius.. o jeigu dar atrinktasis dar nepateisino lūkesčių…crying

Imam kitą versiją, vadovas, sako, ok, matau augame. Ir nusprendžia kurti savo įmonei VVS (Verslo valdymos sistemą), pritaikytą jo verslui, pagal jo procesus, pagal jo poreikius, pagal jo darbuotojų įpročius.

Įsigilinus, suprojektavus ir sukūrus teisingą VVS sistemą darbai ženkliai efektyvėja, procesai trumpėja, pasikartojantys darbai eliminuojami, didėja pasitenkinimas, kad verslo valdymo kontrolė vėl aiškiai jaučiama vadovo rankose.

Minėtu atveju, tie patys 4i vadybininkai, įdiegtos VVS pagalba nesunkiai gali suvaldyti po 8is ir daugiau projektų!yes

Neretas čia užduos klausimą, tikriausiai tokios individualios Verslo Valdymo Sistemos brangios. Ir net nedrįsta apie tokią galvoti (ypač mažesni verslai). Atsakymas paprastas, ši investicija verta kiekvieno išleisto EUR, nes ji pradeda atsipirkinėti iškart pradėjus naudotis. Jaučiamas įtampos darbo aplinkoje sumažėjimas, pagerėja komunikacija, duomenų valdymas ir t.t  

Tad įsivaizduokite, kad nusipirkote ”darbuotoją” kuris nenuilsdamas dirba 24/7, ir nedaro klaidų!

Susisiekite su SubconIT ir mes padėsime Jums suprasti VVS efektyvumą. Taip pat nustebsite, kad kaina tikrai bus "įkandama" investicija.