Kodėl įmonės bijo diegti Verslo Valdymo Sistemą?



Labai keista, bet dauguma įmonių Lietuvoje, vis dar nedrįsta pradėti kurti savo VVS (Verslo valdymo sistemą), automatizuoti procesus. frown

Juk tai praktiškai neišvengiama, įmonės kurios vis atidėlioja šį procesą – mažina savo konkurencingumą vs. tomis kurios tam pasiryžo arba tą jau pasidarė.

VVS sistemos sukūrimas, taikymas bendrai paėmus yra gana ilgas procesas, kuris gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

 

Tai KAM LAUKTI? KAM ATIDĖLIOTI?

 

Žinoma, daug kas sprendžiama paprasčiausiu keliu - resursų didinimu . Bet tai labai neefektyvu, ypač jeigu resursai skiriami procesams, kuriuos nesunkiai galima automatizuoti.

Po visu šiuo “atidėliojimu” slypi visai ne finansų  klausimas (brangu…), ir visai ne laiko ️ klausimas (ne dabar..užsiemę..daug darbų).. ir net ne resursų  stoka (neturime žmogaus/-ių kas tam skirs laiko..).

 

Tai paprasčiausia – BAIMĖ.

 

Taip, BAIMĖ pradėti procesą. O po ja slypi keli dalykai :

Pirma – Nežinojimas nuo ko pradėti. Kaip teisingai startuoti. 

  • Trumpai : Pasiryžimas ir nusiteikimas yra pirmas žingsnis. Toliau su teisingu rangovu viskas bus paprasta ir sklandu.

Antra – Nežinojimas kaip reikės kontroliuoti procesą. Kolektyvo įtraukimas.

  • Trumpai : Darbuotojų įtraukimas į VVS kūrimą yra vienas iš sėkmės kriterijų. Žmonės turi galimybę išreikšti nuomonę, turi galimybę prisidėti prie sėkmingų įmonės pokyčių.

Trečia – Priešinimasis pokyčiams/naujovėms. Ypatingai pastebimas ”seno sukirpimo” mąstymu pasižyminčių vadovų vadovaujamose įmonėse.

  • Trumpai : Tie kurie nenori keistis. Nesikeis. Kurie ieško priežasčių nedaryti jų visada ras.

Ketvirta – Nesėkmės rizika. Dažnai siejama, kad VVS bus ”faila’s” jeigu ja nesinaudos kolektyvas.

  • Trumpai : Kuriant savo Verslo Valdymo Sistemą dingsta ši rizika. Nes VVS kuriama ir taikoma pagal įmonės struktūrą, atsižvelgiant į skyrių veiklas ir t.t Tai yra ŽMONIŲ SISTEMA kuri prisitaiko prie įmonės ir jų poreikių. Ne žmonėms reikia prisitaikyti prie netinkamos sistemos.

Penkta – Manymas, kad tai yra itin didelė investicija. Sunkiai nustatomas ROI.

  • Trumpai : Tai yra INVESTICIJA, nei didelė nei maža. Paverskite tam tikrus atsikartojančius procesus valandomis, įvertinkite valandos kainą ir pagalvokite, kas jeigu visa tai vyktų automatizuotai?

Galima visus nuliūdinti, tai nėra itin sudėtingas (žiūrint iš kur žiūrėsi- iš viršaus ar iš apačios ) procesas. 

Jeigu visada darai tai ką darei, visada gausi tai ką gavai. H. Ford”